10 využití plsti, ktoré by ste nečakali

 
 
 
Upozornenie
 
 
 
Úvod > Novinky > 10 využití plsti, ktoré by ste nečakali
 
Novinky a články
 
 

10 využití plsti, ktoré by ste nečakali

10-vyuziti-plsti

29. 8. 2014

Máte radi inováciu a hľadáte nové nápady? Plsť je sama o sebe iná a vybočuje zo zabehnutého smeru. Inšpirujte sa našimi desiatimi netradičnými tipmi využitia dekoračnej plsti.

 

 

1. Vlnené obrazy

 

Portrét je milým darčekom na narodeniny. Kreslené portréty alebo digitálne fotky sú tradičnými, čo by ste však povedali na rodinný portrét vyrobený z plsti?

2. Buďte jedinečná a krásna

 

V dnešnej dobe sú ručne vyrobené produkty často vyhľadávané. Žene vtláčajú pečať originality, pre každého však znamená jedinečnosť niečo iné. Pre každú ženu je vhodný iný plstený náhrdelník alebo náušnice. Tieto ženské doplnky môžu byť z farebných kvetín podľa vášho vkusu.

3. Cíťte sa ako v dávnych časoch

 

Ak ste fanúšikom starovekého dizajnu, bude sa vám páčiť aj takéto sochárstvo. Siba Sahabi - poetická dizajnérka s nemeckými a iránskymi koreňmi - čerpá inšpiráciu z Mezopotámie na zhotovovanie plstených nádob. Tieto predmety by mohli váš interiér iba zveľadiť.

 

4. Trendový nábytok

 

Zostaňme pri skrášľovaní domova plsteným dizajnom. Dizajnérka Nicole Chazard Teelar tvorí plstené stoličky a sedačky v zaujímavých farebných obmenách. Na nich znázorňuje obrazy i tváre ľudí.

5. Peračník pre študentov

 

Ako vhodná inšpirácia pre dizajnérov môže poslúžiť praktický a zároveň ekologický peračník z plsti. Okrem toho, že sú vaše perá pohromade, vyzerá atraktívne.

6. Plstená svetelná dekorácia

 

Okrem plsti potrebujete ľahkú reťaz, olivové mydlo, bublinkovú fóliu a plast, ktorý dopomôže k tomu, aby bol výtvor odolný. Skúste nájsť inšpiráciu vo videách na internete, výsledok bude dozaista stáť za to.

7. Veľdielo miestnosti

 

Počuli ste už o nástenných paneloch z plsti? Áno, plsť môže byť takisto súčasťou izbovej steny, čo vytvorí z vašej izby skutočné majstrovské dielo.

8. Vábivé čítanie

 

Knihy, ktorú sú z plsti, zdôrazňujú svoju hlavnú funkciu atraktívnym dizajnom. Môžu byť dekorované napr. s korálmi.

9. Ekologická ochrana mobilov

 

Užitočným pomocníkom je plstené púzdro na váš mobil, ktoré ho ochráni pred poškriabaním. Nahraďte starý obal tým ekologickejším podľa svojej vlastnej fantázie.

10. Veľa nápadov, veľa dekorácie

Nápady nepoznajú hranice. Ak ste sa rozhodli pre remeselnú plsť, odviažte sa v tvorení nápadov. Keďže dekorácia z plsti je jedinečným hand-made produktom a je navyše ekologická, vytvárate si prvotriedny produkt.