Plsť a ekologický dizajn

 
 
 
Upozornenie
 
 
 
Úvod > Novinky > Plsť a ekologický dizajn
 
Novinky a články
 
 

Plsť a ekologický dizajn

plst-a-ekologicky-dizajn11. 9. 2014

Nájsť zaujímavé materiály na dizajnovanie nemusí byť ľahké. Kvalita, cena, vlastnosti materiálov, proces výroby, trvácnosť a ďalšie dôležité faktory ovplyvňujú vaše rozhodovanie a v konečnom dôsledku zákazníkov pocit, teda spokojnosť či nespokojnosť. V článku sa pozrieme na výhody dekoratívnej plsti a iných netradičných ekologických materiálov.

 

 

Dekoračná plsť v širokej škále využití a farieb

Je ohromujúca. Oživí každý priestor a izbu v dome. Nástenné panely v spálni, stôl a stoličky v obývačke, oblečenie, tašky, papuče, púzdra na mobily, podložky pre domácich miláčikov,...Dekoračná plsť je navyše farebná (môže byť napríklad aj ružová), má čisté rezné hrany a antitreflexný povrch. Z remeselnej plsti môžete vytvoriť čokoľvek.

Drevo a dizajn

Tento klasický materiál poznáme ako prírodný alebo ako umelo vytvorený. Prírodný je rezistentný voči opotrebovaniu, poskytuje termálnu a zvukovú izoláciu a dlho vydrží. Aké sú jeho nedostatky? Nie je odolný voči vlhkosti a vode. Drevené stoličky alebo stoly môžu takisto zničiť podlahu. Dá sa tomu však predísť plstenými podložkami, ktoré sa upevnia na nohy nábytku.

 

Drevo sa rozdeľuje do ďalších kategórií:

Podľa mechanických vlastností: mäkké drevo a tvrdé drevo.

Poďla geografického pôvodu: pôvodné drevo (zo stromov rastúcich v Európe) a exotické drevo (zo stromov v tropických krajinách).

Organická Bavlna

Vyrába sa z vlny, ktorá je odpadom z pradenia. Je lesklá, nie je elastická a nemá rada vysoké teploty. Bavlna nie je ohňovzdorná, ale plsť áno, nemôže len tak rýchlo vzplanúť. Bavlna sa typicky využíva v módnom priemysle a interiérovom dizajne.

Hodváb - kráľovná látok

Pozrime sa na oblečenie. Vybrali sme hodváb, ktorý sa považuje za kráľovnú látok. Prírodný hodváb patrí k luxusnejším a drahším textíliám. Pochádza z Číny, kde sa už vyrába 5000 rokov. Hodvábne oblečenie je jedným z najviac hypoalergénnych, reguluje teplotu a absorbuje vlhkosť. Nevýhodou je jeho vyššia cena. V Európe sa vyrába iba v malých množstvách.

Vždy zelená rastlina bambus

Bambus pochádza z rastlín žijúcich v tropickom prostredí. Je ľahkým, elastickým, antibakteriálnym a antistatickým produktom, ktorý odpudzuje pach. Dajú sa z neho vytvoriť pútavé nástenné dekorácie alebo priedušné oblečenie. Tiež absorbuje viac vody ako bavlna alebo polyester. Samozrejme, je mu pridelený ekologický status.

Recyklované materiály chránia planétu

Byť šetrný k životnému prostrediu môže byť jednoduché využitím obnoviteľných zdrojov. Použitím recyklovaného materiálu môžu vaše dizajnérske kusy získať nový nádych. Dekoračná plsť je rozložiteľná, a tak máte záruku, že predíte škodlivému efektu na životné prostredie.