Použitie plsti

 
 
 
Upozornenie
 
 
 
Úvod > Použitie plsti
 
Použitie plsti

Plsť má široké uplatnenie v takmer všetkých existujúcich priemysloch. Niektoré príklady použitia plsti sú rozdelené podľa nasledujúcich bodov:

 
 
 
 

Zabraňovanie vŕzganiu

Pružná štruktúra plsti robí z tohto materiálu ideálny prostriedok, ktorý zabraňuje vŕzganiu a pískaniu trených materiálov.

Obaľovanie

Plsť môže byť použitá v rôznych hustotách na obaľovanie 
a balenie a to od vyplňovania prázdnych miest až po vysoko účinné odpruženie a tlmenie. 

Tesnenie

Elastickosť, neodmysliteľná vlastnosť vlnených vlákien, má za následok výborné použitie vlnenej plsti ako tesniaceho materiálu.

Leštenie

Vlnená plsť sa používa na leštenie, zalešťovanie a odstraňovanie škrabancov na kovových a plastových povrchoch, či výrobkov z mramoru, žuly a skla.

Izolácia

Vlnené vlákna a plsťový proces prirodzene zadržiavajú teplo a absorbujú tekutiny. 

Anti-vibrovanie

Vláknitá a pružná štruktúra plsti majú za následok pohlcovanie vibrácií. 

Kontrola hlučnosti

Plsť zmenšuje prenos zvuku, tlmí hluk a tiež sa používa ako funkčná i dekoratívna zvuková bariéra. 

Mazanie

Vlnená plsť obsahuje poréznu štruktúru a má zabudované vlásočnicové kanáliky, čím sa zlepšuje vsiakavosť plsti a to pomáha k prenosu tekutín. Tieto absorbované tekutiny sú pomaly uvoľňované cez plsť čo slúži ako účinný prostriedok mazania.

Filtrácia

Pórovité miesta v plsti mimoriadne dobre zachytávajú a zabraňujú prechodu nežiaducim čiastočkám ako prach, sadza atď. a taktiež je plsť schopná dlhodobo odolávať vplyvom vody, oleja a iným chemikáliám. Vlastnosti ako pružnosť a odolnosť pomáhajú vlnenej plsti byť použitá ako „tlaková podložka – vypchávka“ v obslužnom stredisku ocele počas operácií strihania a rezania. Pri tejto činnosti tiež plsť pomáha čistiť a odstraňovať nečistoty z oceľového valca.

Dizajn a dekorácie

Popri štandardným možnostiam využitia plsti, je plsť vďaka svojim unikátnym vlastnostiam, brilantným farbám a elegantným vzhľadom, ideálnym materiálom na rôzne dekoračné a dizajnové účely.