Výroba

 
 
 
Upozornenie
 
 
 
Úvod > Výroba
 

V rámci výroby a spracovania materiálov ponúkame nasledovné služby:


Precízne rezanie prostredníctvom CNC rezacieho stola

 
 

 

 
 


Ponúkame Vám

VYREZÁVANIE NEKOVOVÝCH MATERIÁLOV
 

V rámci nášho portfólia ponúkame široké možnosti spracovania a konečnej úpravy plsti. Takto vieme poskytnúť nielen materiál v základnej forme ale aj produkciu finálnych výrobkov na mieru a splniť tak individuálne požiadavky zákazníkov.
 

Prostredníctvom nášho CNC rezacieho stola sme schopní vyrezávať materiály do hrúbky 60 mm. Napr. guma, korok, koža, koženka, pena a molitan, plsť (filc), technické textílie, papier a kartón, tenké plastové materiály, tesniace materiály, izolačné materiály, netkané textílie a iné.

 
 
 
 

Laminácia

Lamináciou zabezpečujeme nanášanie samolepiacej vrstvy na plsť  alebo spájanie dvoch materiálov do jedného napr. plsť s plsťou, plsť s gumou, plsť s penou, atď. Samolepiacu úpravu je možné aplikovať na väčšinu dodávaných materiálov. V závislosti od požadovaného využitia materiálu sme schopní  vybrať najvhodnejší typ laminačnej pásky, aby sme dosiahli čo najvyššiu lepivosť.  
- dostupná pre všetky hrúbky
- šírka rolky: max. 1500 mm

Protišmyková úprava

V prípade ak chcete zabrániť, aby sa plsť nekĺzala po povrchu napr. pri využití plsti na výrobu kobercov alebo  sedákov na stoličky odporúčame aplikovať protišmykovú úpravu, ktorú dosiahneme nanesením protišmykovej hmoty na povrch plsti.
- dostupná pre všetky hrúbky
- protišmyková úprava môže byť zhotovená v rôznych štýloch
- šírka: podľa dostupnej šírky rolky
- minimálne množstvo: 100 bežných metrov (možnosť kombinovať rôzne farby)

Šitie a vyšívanie

V závislosti od individuálnych požiadaviek projektu, zabezpečujeme služby šitia a vyšívania pre zhotovenie finálnych produktov na zákazku.  Záleží nám na kvalite vykonaného šitia, preto finálne produkty podliehajú pred dodaním dôkladnej kontrole, čo zabezpečí, že produkty sú vo vysokej kvalite dokonalo ušité a profesionálne vyrobené.
 

Výroba požadovanej farby

Okrem našich štandardných farieb vlnenej dizajnovej plsti je možné vyrobiť farebný odtieň podľa Vašej požiadavky. Veľa našich plstených farieb je farbených v zhode so systémom PANTONE. Pre výrobu špeciálnej farby plsti je potrebné nám zaslať kód PANTONE farby, prípadne vzorku inej textílie. Minimálne objednávkové množstvo pre špeciálne vyrobenú farbu je pre každý typ plsti odlišné. Napr. pri dizajnovej vlnenej plsti FELTILE je to cca. 80 - 90 bežných metrov pre hrúbky 2 mm a 3 mm a 40 – 50 bežných metrov pre hrúbku 5 mm. Výrobný čas je 6 – 8 týždňov.
 

Nasekávanie (Kiss-Cutting)

Nasekávanie sa vykonáva na rotačných strojoch, ktoré vyseknú komponent do materiálu, ale podkladový hárok (silikónová vrstva) zostáva neporušený. Nasekávanie sa využíva najmä pri výrobe veľkých objemov samolepiacich komponentov. Výhoda nasekávania spočíva v tom, že finálne komponenty zostanú po vyseknutí na podkladovom hárku a tým je možné tieto výseky ľahko odlepiť od podkladovej vrstvy.

Vysekávanie (Die-Cutting)

Vysekávanie sa zabezpečuje pomocou vopred pripravenej výsekovej formy, ktorá sa vyrobí podľa požadovaného tvaru. Obvykle sa vysekávanie používa na výrobu veľkého množstva rovnakého tvaru a dizajnu.

Potlač

Potlač plsti môže byť realizovaná rôznymi spôsobmi: sieťotlač alebo plotrované fólie FLEX (hladký povrch) a FLOCK (sametový povrch).
Výhoda sieťotlače spočíva v ekonomickom a dynamickom spôsobe preniesť logo alebo grafiku na povrch plsti. Farby atramentu sú prispôsobené systému PANTONE.

Impregnácia

Dlhodobú životnosť  plsti je možné zabezpečiť rôznymi impregnačnými technológiami ako napr. hydrofóbna, nehorľavá, olejuvzdorná úprava, impregnácia proti moliam, atď. Pre viac informácií nás prosím kontaktujte.